روش هاي مناسب براي كم كردن مصرف انرژي
روش هاي مناسب براي كم كردن مصرف انرژي
آوریل 21, 2020
طراحي ساختمان
طراحي ساختمان (بخش 1)
آوریل 29, 2020

هدف از عایق کاری چیست؟

هدف از عایق کاری چیست؟

هدف از عایق کاری چیست؟

هدف عايق كاری در كار، بطور معمول ، جلوگيری از نفوذ عامل يا عواملي از خارج به داخل و يا داخل به خارج می باشد.به طور معمول از عایق کاری برای جلوگیری از نفوذ رطوبت استفاده میشود پس هر زمان از کلمه عایق کاری به طور مطلق استفاده شد منظور عایق کاری در برابر رطوبت و نفوذ آب است. چنانچه مقصود از عايق كاری جلوگيری از نفوذ عوامل ديگری ، نظير صوت يا حرارت ، باشد جمله عايق كاری با پسوند مربوط بكار برده می شود ، مثلا عايق كاری حرارتی و يا عايق كاری صوتی.

هدف از عایق کاری چیست؟

به طور كلي عايقكاري لوله ها به دو روش گرم يا سرد انجام مي گيرد كه روش مورد نظر در شرايط خصوصي و شرح مختصر كار ذكر گرديده است .

  • پيمانكار موظف است كليه ماشين آلات ، ابزار ، نيروي انساني متخصص لازم را تامين نموده و به علاوه روش اجرايي خود را تدوين و جهت بررسي به مهندس يا نماينده او را ارائه نمايد . در هر صورت شروع عمليات منوط به تائيد تجهيزات ، نيروي انساني و روش اجرايي پيشنهادي پيمانكار توسط مهندس يا نماينده او خواهد بود .
  • نوارهاي عايقكاري بايد در بسته بندي اوليه و دور از تابش خورشيد ، رطوبت و گرد و خاك در محل خشك و سر پوشيده بدون ان كه با زمين تماس مستقيم داشته باشند نگهداري شوند . در صورت چيدن نوارها بر روي هم ارتفاع حلقه ها در يك ستون نبايد بيش از 2 متر باشد .
  • در حمل و نقل و جابه جايي بشكه هاي پرايمر بايد نهايت دقت انجام شود تا از سوراخ شدن بشكه جلوگيري گردد علاوه بر آن بايد هميشه درپوش بشكه ها پس از مصرف بسته شود .
  • عایق کاری لوله های سرد و گرم ساختمان با توجه به اهمیت روزافزون منابع انرژی و آب بسیار ضروری است. با بکار بردن عایق های مناسب در لوله های سرد می توان باعث جلوگیری از یخ زدگی و در لوله های گرم باعث کاهش قابل ملاحظه هزینه سوخت مصرفی شد.

 

برای مطالعه مقاله در مورد عایق کاری سرد، اینجا کلیک کنید.

برای مطالعه مقاله در مورد عایق کاری گرم، اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس - بخش فروش