بست و ساپورت پارس تاسیسات
بست و ساپورت پارس تاسیسات
مارس 24, 2020
امتیازات پشم سنگ
امتیازات پشم سنگ
آوریل 1, 2020

عایق پشم سنگ چیست ؟

عایق پشم سنگ چیست ؟

عایق پشم سنگ چیست ؟

هزینه بالای انرژی در هنگام بهره برداری از ساختمان ها استفاده از عایق های حرارتی را به منظور کاهش مصرف انرژی ایجاب می کند .این عمل ممکن است تا حدودی هزینه ساخت و قیمت تمام شده را افزایش دهد.

ولی در دراز مدت و حتی چندسال اولیه بهره برداری، هزینه اضافی اولیه با صرفه جویی صورت گرفته جبران می شود و  موجبات آسایش و صرفه اقتصادی فراهم می شودصرفه جویی در مصرف انرژی به وسیله عایق کاری عایق پشم حرارتی به محیط زیست نیز کمک می کندبه وسیله کاهش انرژی مورد لزوم برای گرم یا سنگ سرد کردن ساختمان ها، از متصاعد شدن دی اکسیدکربن بیشتر از کارخانه های تولید برق جلوگیری می کند، جزء خانواده عایق های ( Rock Wool) پشم سنگ حرارتی متشکل از الیاف معدنی است به همین دلیل هم اطلاق می شود. ماده اولیه تولید این عایق، سنگ بازالت است . این سنگ جزء Mineral Wool گاهی به آن سنگ های آذرین است که حاصل فعالیت های آتشفشانی است و در کشور ما به وفور یافت می شود.

عایق پشم سنگ چیست ؟

خواص کلی عایق پشم سنگ

  • مهمترین خاصیت پشم سنگ ، مقاومت قابل توجه آن در برابر آتش است .
  • پشم سنگ مشتعل نمی شود ، لذا می توان آن را به عنوان حفاظ در برابر آتش سوزی بکار گرفت . در اکثر کشورها تخفیف های ویژه ای برای بیمه ساختمان هایی که با پشم سنگ عایق شده باشند در نظر می گیرند.
  • پشم سنگ محیط نامناسبی برای رشد آفت، قارچ ، باکتری و حشرات موذی است و به عنوان یک ماده غیرآلی در برابر این انگل ها مصونیت دارد
  • در بین انواع عایق هایی که تا امروز در دنیا ساخته شده اند، پشم سنگ بی ضررترین آنهاست و با محیط  زیست کاملا سازگار است.
  • برخلاف عایق های دیگر در این گروه ، پشم سنگ به پوست آسیبی نرسانده و باعث سوزش آن نمی شود . همچنین با تمام مصالحی که در ساختمان و صنایع به کار می روند سازگار است و تماس آن با این مصالح مشکلی به وجود نمی آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس - بخش فروش