سیستم های نصب و ساپورت تاسیسات
سیستم های نصب و ساپورت تاسیسات
دسامبر 23, 2021
فروش پیچ فیشر
فروش پیچ فیشر
ژانویه 20, 2022

معایب پشم شیشه

معایب پشم شیشه

معایب پشم شیشه

  • ساختار فیبری و متخلل این گونه از عایق ها، در مقابل ر وبت و نفوذ بخار و آب، مقاومت کمی از خود نشان می دهد و خاصیت عایق بودن آن نیز نسبت به ر وبت حساس بوده و با نفوذ ر وبت و بخار آب به درون عایق، از مقاومت حرارتی کاسته می شود. ( ناپایدار )
  • تماس مستقیم پشم شیشه با پوست، چشم و سیستم تنفسی مشکل زا خواهد بود. در بسیاری از گزارش ها، تنف مستقیم گرد پشم شیشه علت افزایش نرخ ابتا به سر ان، به خصوص سر ان ریه عنوان شده است. اما، انجمن ها و ارگان های بهداشت، سامتی و محیط زیست مختلفی، از جمله انجمن سامتی کانادا (Health Canada)، آژان  بین المللی تحقیقات برروی سر ان (International Agency for Research on Cancer)، و سازمان ملی سم شناسی آمریکا (National Toxicology Program) با انجام آزمایشات مختلفی، عنوان کرده اند که در صورتی که پشم شیشه در یک سری آزمایشات و تست های مشخص، موفق عمل کند، هیچ خطری برای سیستم تنفسی نخواهد داشت. در هر صورت، توصیه اکید می شود که کارگران و عایق کاران، هنگام کار با پشم شیشه از ماسک و لباس محافظ مناسب استفاده کنند.
  • به دلیل عدم مقاومت پشم شیشه در مقابل ر وبت و بخار، در صورت نصب در فضای باز، استفاده از پوشش های ضدر وبت و فویل های آلومینیومی اجباری است.

بطورکلی مزایای عایق الاستومر به نسبت عایق های معدنی خصوصا پشم وشیشه به صورت زیر می باشد:

  • نیاز به پوشش مضاعف جهت حفاظت در مقابل اشعه UV ندارند.
  • پایداری بالا در محدوده کارکرد.
  • سرعت نصب بالا
  • انعطاف پذیر و مناسب برای محیط های با فضای کم  ضریب انتقال حرارت پایین
  • ضریب نفوذ ر وبت بسیار پایین (چگالی بالا)
  • عمر مفید بالاتر، هدایت گرمایی کمتر، چگالی بیشتر (انتقال حرارت کمتر) مقاوم در برابر گردوخاک
  • مقاوم در برابر آلودگی های قارچی و میکروبی  مقاوم در برابر خوردگی و سایش  بهداشتی و ایمنی  مقاومت در برابر جانوران موذی

معایب پشم شیشه

استفاده الاستومر ( عایق ) در کانال های  انتقال هوا

با توجه به فاقد گرد و غبار بودن و فیبر بودن الاستومر، عایق حرارتی ایده آل برای سیستم مجرای هوا است که به دلیل عدم مخا رات بهداشتی احتمالی و خطرات ناشی از ذرات آزاد مواد فیبری به دریچه های هوا  به عایق های الیافی ( فایبر گاس،پشم سنگ و… )ترجییح داده می شود. الاستومر به راحتی و بدون ایجاد هیچ گونه ناراحتی های پوستی به کار گرفته می شود.همچنین مقاومت فوا العاده ای در برابر ر وبت، رشد قارچ،حشرات موذی، جانوران درنده دارد. در واقع در این نوع عایق ها سطح متراکم و ساختار سلول بسته، نیاز به یک لایه ی دیگر جهت عایق بخار و یا پوشش بیشتر را از بین می برد. نقاط قوت فیزیکی مواد خاص تشکیل دهنده ی پاستیکی، باعث ایجاد عمر  ولانی مدت و با ثبات و خاصیت کم رسانایی حرارتی میشود. به همین جهت عایق الاستومر می تواند به هر دو صورت،به شکل عایق های داخلی و خارجی برای انواع سیستم های مجاری هوا باشد.

بازرگانی آریا فروش انواع عایق ارسال به سراسر کشور جهت استعلام قیمت و همچنین مشاوره با بخش فروش تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس - بخش فروش