عایق های حرارتی بر پایه مواد شیمیایی

عایق های مصالح ساختمانی
عایق های مصالح ساختمانی
آگوست 12, 2022
عایق الاستومریک
عایق الاستومریک
آگوست 20, 2022

عایق های حرارتی بر پایه مواد شیمیایی

عایق های حرارتی بر پایه مواد شیمیایی

عایق های حرارتی بر پایه مواد شیمیایی

این عایق ها انواع پلاستیک ها را شامل می شوند که از جمله آن ها می توان به فوم های پلی استایرن، پلی اتیلن ،پلی یورتان، فنولیک، پلی وینیل کلراید اشاره کرد.

  • عایق های حرارتی چند لایه و عایق های مرکب
  • عایق چند لایه
  • عایق مرکب

عایق چند لایه

ترکیبی از دو یا چند لایه از یک ماده عایق است که ضخامت لایه های منفرد آن ممکن است با هم متفاوت باشد.

عایق مرکب

ترکیبی از لایه هایی که حداقل از دو ماده عایق مختلف باشند. در برخی موارد استفاده از ساختار مرکب و چند لایه در عایق ها بسیار موثر تر از کاربرد یک لایه عایق با همان ضخامت است. یکی از کاربردهای مناسب این روش در محل هایی است که نیاز به کاهش ضخامت عایق کاری باشد.

عایق های حرارتی بر پایه مواد شیمیایی

عایق های حرارتی سپر تابشی

عایق هایی عموما به شکل ورق با ضریب تابش اندک هستند که به منظور کاهش اثر تابش حرارتی به کار می روند. عمده ترین این عایق ها، عایق های منعکس کننده و عایق های شیشه پنجره ای هستند.

عایق های منعکس کننده

سیستمی متشکل از یک یا چند لایه ماده با ضریب تابش کم که تابش حرارتی را محدود می کند. این عایق ها معمولا از سطوح فلزی ساخته می شوند و چنانچه به طور صحیح طراحی و نصب گردند مانع نفوذ بخار به داخل بنا نیز می شوند. بین ورق این عایق ها و جداره پشت آن ها باید حداقل ۲ سانتی متر فاصله تعبیه شود. میزانمقاومت عایق های منعکس کننده در برابر عبور حرارت، به خصوصیات سطحی عایق ، فاصله میان آن با جدارپشتی و اختلاف درجه حرارت دو طرف بستگی دارد.

عایق های شیشه پنجره ای

عایق های شیشه پنجره ای  پوشش های چند لایه ای هستند که به وسیله چسب مخصوص به سطح شیشه می چسبند ( پنجره یو پی وی سی – upvc ) . بستر اصلی این عایق ها پلی استر است که حاوی ماده جاذب اشعه ماوراء بنفش نیز بوده و تا حدود ۹۹ درصد از ورود این اشعه جلوگیری می کند. در لایه بعدی به کمک روش های پیشرفته ذرات فلزی سنگین نظیر وانادیم، طلا ،آلیاژ نیکل – کروم و … بر روی لایه پلیمری اندود می گردد. خاصیت این لایه بازتابش اشعه مادون قرمز است. لایه سوم باعث تقویت استحکام کششی شده و خواصی ضد خش نیز به محصول می دهد. مزیت دیگر این پوشش جلوگیری از خطر پاشیدگی شیشه هنگام شکسته شدن آن و یا هنگام زلزله است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس - بخش فروش