انواع مصالح عایق حرارتی
عايق های حرارتی
آگوست 8, 2022
عایق های حرارتی بر پایه مواد شیمیایی
عایق های حرارتی بر پایه مواد شیمیایی
آگوست 15, 2022

عایق های مصالح ساختمانی

عایق های مصالح ساختمانی

عایق های مصالح ساختمانی

عایق های مصالح ساختمانی در برخی موارد مصالحی که برای ساخت بنا به کار می روند به طوری ساخته می شوند که خود عایق حرارتی باشند مانند انواع بتن سبک که عبارتند از:

  • بتن سبک منبسط
  • بتن سرباره اسفنج شده
  • بتن سلولی
بتن سبک منبسط

این بتن حاوی درصد حجمی زیادی از سنگ دانه سبک است و هوادار یا کف دار نیز شده است.

بتن سرباره اسفنج شده

در این بتن از سرباره اسفنج شده کوره بلند ذوب آهن به عنوان سنگ دانه استفاده می شود.

بتن سلولی

سلولی واژه عمومی برای ماده ای است که حاوی تعداد زیادی سلول های کوچک هوا باشد. بتن سلولی حدود ۰٫5گرم بر سانتی متر مکعب وزن مخصوص دارد و در برابر حرارت تا ۴۰۰ درجه سانتی گراد مقاومت می کند. از اینبتن در قسمت های خارجی ساختمان و نیز روی تاسیسات و لوله ها استفاده می شود.

 

عایق های مصالح ساختمانی

عایق های مدرن ( نانو عایق ها )

پدیده نانوتکنولوژی در ارتباط با تغییر خصوصیت مولکولی مواد در جهت ارتقا کیفی آن ها می باشد. در واقع با به کارگیری روش هایی فواصل بین مولکول ها یا اتم های مواد را کاهش داده که با حفظ ویژگی های اصلی آن ها ،خواص جدیدی از جمله سختی، عایق بودن و شفافیت را ایجاد می نماید.

عایق های حرارتی نانو مواد جدیدی از فناوری نانو هستند که محافظ و عایق حرارتی مناسبی در مقابل هر سه نوع انتقال گرما (هدایت، همرفت و تابش ) می باشند. با این ویژگی که می توان از آن ها به راحتی در ساختمان های در دست بهره برداری نیز استفاده نمود و هیچ گونه تغییر ظاهری در ترکیب ساختمان ایجاد نمی کنند. این عایق ها دارای کمترین میزان انتقال حرارت در میان تمام عایق های موجود بوده و به علت مایع بودن، قابلیت اجرا بر روی تمامی سطوح ، به وسیله هر نوع ابزار رنگ آمیزی (قلم مو، غلتک ، اسپری و …) را دارند.

دیگر خواص نانو عایق ها عبارتست از

  • ضخامت بسیار کم ( برخلاف عایق های دیگر ) جلوگیری از خوردگی سطح زیر عایق.
  • امکان مشاهده سطح زیر عایق جهت بررسی بصری آن ( به علت رنگ نیمه شفاف این عایق ها ) مقاوم در برابر آتش (تحمل دمای بالا تا مرز ۴۰۰ درجه سانتیگراد) مقاوم در برابر رطوبت و انواع قارچ ها و کپک ها قابل رنگ آمیزی.
  • قابل شستشو با آب و صابون غیر سمی بر پایه آب.

بازرگانی آریا فروش انواع عایق ( عمده و خرده) برای خرید ( مشاوره رایگان ) و همچنین استعلام قیمت عایق با بخش فروش ( تهران – ارسال به سراسز کشور ) تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس - بخش فروش