حجم عایق کاری، شرایط عایق کاری و نصب – بخش 1

انکر های شیمیایی
انکر های شیمیایی
جولای 22, 2020
حجم عایق کاری، شرایط عایق کاری و نصب
حجم عایق کاری، شرایط عایق کاری و نصب – بخش 2
آگوست 23, 2020

حجم عایق کاری، شرایط عایق کاری و نصب – بخش 1

حجم عایق کاری، شرایط عایق کاری و نصب - بخش 1

حجم عایق کاری، شرایط عایق کاری و نصب

حجم عایق کاری و شرایط نصب، می توانند در انتخاب نوع عایق تاثیر مستقیم بگذارند. بسیاری از انواع عایق ها برای عایق کاری سطح ها و حجم های بسیار زیاد مناسب نیستند و یا هزینه عایق کاری بسیار گزاف خواهد شد. همچنین برخی شرایط نصب ایجاب می کند، انواع خاصی از عایق ها مورد استفاده قرار گیرند. ملا عایق کاری شکل های نامنظم و پیچیده و یا فضای بین دو دیواره که راهی به خارج ندارد و یا دسترسی به آن مشکل است، تنها با استفاده از عایق های تزریقی در محل، قابل انجام است.

هزینه و در دسترس بودن

هزینه از مهمترین پارامترهایی است که در انتخاب عایق نقش دارد. البته لازم به ذکر است که سرمایه عایق کاری معمولا کمتر از یکسال بر می گردد، لیکن سرمایه اولیه می تواند برای  راح محدودیت ایجاد کند. در محاسبه هزینه عایق کاری، باید هزینه خود ماده عایق، عایق کاری ( نیروی انسانی و متریال مورد نیاز نصب) و همچنین هزنیه های نگهداری پ  از نصب، لحاظ شوند. در دسترس بودن نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار بر انتخاب عایق است. چه بسا ممکن است عایق انتخاب شده اصا در بازار فعلی موجود نبوده و یا مدت زمانی که تامین کننده می تواند آن را فراهم کند، مقید در محدوده زمانی مناسب نیست.

عمر مفید کاری

عمر مفید کاری می تواند در انتخاب نوع عایق موثر باشد، اگرچه عمر مفید انواع مختلف  عایق ها معدنی تقریبا در یک محدوده است. مقاومت در مقابل ماوراء بنفش (در صورتی که عایق کاری در محیط باز انجام شده باشد)، ر وبت، تجزیه شدن، آلودگی های قارچی و میکروبی، گرد و خاک، سایش و غیره، از عوامل مهم در تعیین عمر مفید کاری عایق محسوب می شوند. لازم به ذکر است که عمر زیاد عایق، خاصیت عایق بودن آن را می کاهد. در نمودار زیر، تغییرات ضریب انتقال حرارت پشم سنگ را در دو ضخامت مختلف در مقابل سال های سپری شده، نشان می دهد.

نظر به اینکه عمر لازم سیستم عایق کاری بر هزینه سالانه و در نتیجه ضخامت اقتصادی عایق موثر است، لذا باید مورد توجه قرار گیرد. چنانچه یک دوره زمانی (عمر) کوتاه مورد نظر باشد یک سیستم عایق کاری ارزان کفایت می کند و چنانچه عمر بیشتری مورد نیاز کار باشد ممکن است یک سیستم عایق کاری گرانتر و با عمر بیشتر، اقتصادی باشد.

حجم عایق کاری، شرایط عایق کاری و نصب - بخش 1

اشتعال پذیری و سمی بودن

برخی شرایط  راحی ایجاب می کند که عایق در مقابل خطراتی چون آتش سوزی، دارای حداقل مقاومت بوده و استاندارد باشند. به خصوص در صورتی که عایق برای مکان های مسکونی و عمومی، چون بیمارستان ها، کتاب خانه ها، مساجد و غیره استفاده می شوند، حتما باید استانداردهای مقاومت در مقابل آتش سوزی و عدم انتشار گازهای سمی را دارا باشند.

ضخامت مناسب عایق

اینکه عایق چه ضخامتی داشته باشد که هم بتواند از پ  عایق کاری برآمده و هم هزینه اضافه دربر نداشته باشد، برای  راح از اهمیت ویژه ای برخوردار است. محاسبه ضخامت مناسب عایق با توجه به روابط انتقال حرارت و شرایط مرزی و محیطی، به راحتی قابل انجام است.

بزودی ادامه مقاله از سایت آریا لوله خدمت شما عزیزان ارائه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس - بخش فروش