عایق های دمای بسیار بالا ( نسوز )

انکر فلزی
انکر فلزی
تیر 28, 1399
فوم های انعطاف پذیر الاستومری
فوم های انعطاف پذیر الاستومری
تیر 28, 1399

عایق های دمای بسیار بالا ( نسوز )

عایق های دمای بسیار بالا ( نسوز )

عایق های دمای بسیار بالا (نسوز – Refractory )

این نوع عایق ها توانایی تحمل دمای بسیار بالایی را دارند و بیشتر در صنایع خاص مانند کاوره های ذوب و کاوره های عملیات حرارتی و همچنین به عنوان عایق ضدآتش اساتفاده مای شاوند. انواع بسیار رایج این انوع عایق در بازار، پشم سرامیک است که نوعV آن تا دمای C16500 را نیز تحمل می کند. همچناین ساپلپاک نیاز از انواع عایق های نسوز محسوب می شود. برخی از انواع خاص پشم سنگ که رزین های مخصاوص دارناد، مای توانناد دماهای بسیار بالا را تحمل کرده و در این دسته بندی جای گیرند. بیشتر مواد نسوز که در مصارف ساختمانی و برای دماهای بسیار بالا ( بالاتر از 0011 درجه سانتی گراد ) استفاده می شوند، شامل ماسه، شن، آجار و سانگ نسوز می شود که در دسته خاصی از عایق ها قرار می گیرند.

از آنجایی که چند  عایق تاثیر مهمی در محاسبات و عملکرد عایق کاری لوله ها و کانال ها و مخازن خواهد داشت قصد داریم تا انواع موادی که برای عایق کاری استفاده می شوند را معرفی کنیم.

عایق های دمای بسیار بالا ( نسوز )

پشم معدنی

پشم های معدنی، شامل پشم سنگ و پشم سرباره، از الیاف غیرارگانیک تشکیل شده اند که توسط رزین ارگانیک به هم متصل شده اند. پشم های معدنی مقاومت حرارتی بسیار بالایی داشته و تقریبا در تمامی اندازه های استاندارد لوله های صنعتی یافت می شوند. از پشم سنگ هم به عنوان عایق حرارتی و هم به عنوان عایق صوتی و ضدآتش استفاده می شود.

پشم شیشه

پشم شیشه نیز، مانند پشم سنگ ازالیاف غیرارگانیک شیشه که بوسله رزین ارگانیک به هم متصل شده اند، ساخته شده است. مانند عایق های الیاف معدنی، پشم شیشه نیز هم در عایق کاری حرارتی و هم در عایق کاری صوتی بکار میرود. پشم های معدنی و پشم شیشه، عایق گرم محسوب می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس - بخش فروش