خرید و قیمت بست رایزری
سپتامبر 23, 2023
قیمت و خرید بست رگلاژی
قیمت و خرید بست رگلاژی
سپتامبر 27, 2023

لوله سوپر پایپ

لوله سوپر پایپ

لوله 5پنج لایه سوپر پایپ، یکی از بهترین انواع لوله های 5 لایه می باشد که تحت لیسانس کشور آلمان تولید می شود. سوپرپایپ در اواخر سال ۱۳۷۶ تولید اتصالات برای لوله‌ های پنج‌ لایه را آغاز كرد. اتصالات مهره‌ماسوره‌ای سوپرپایپ هنوز هم به‌دلیل تنوع اتصالات در عین قطعات كمتر و همچنین نیاز به حداقل ابزار برای نصب ، استفاده می‌شوند.
این لوله کاربرد های زیادی در صنعت ساختمان دارد که می توان از مهم ترین آنها به استفاده در سیستم گرمایش از کف و آبرسانی سرد و گرم اشاره کرد.نسل جدید لوله های 5 لایه سوپر پایپ از جنس لوله های تلفیقی می باشد.فناوری pex-al-pex جایگزین مناسبی برای لوله های فلزی محسوب می شود که با تلفیق پلیمر و فلز، به بهبود کیفیت آب آشامیدنی کمک زیادی می کند، همچنین سهولت نصب و اتصالات آن باعث می شود تا محصول مناسبی برای کاربرد در تأسیسات ساختمان باشد. آخرین دستاورد لوله های 5 لایه سوپر پایپ، لوله سوپر پایپ +2 است که طبق جدیدترین تکنولوژی های بین المللی ساخته شده است. استفاده از لوله 5 لایه سوپر پایپ ، داشتن یک لوله کشی بدون نقص را برای دهه های متمادی تضمین می کند، چرا که این محصول به دلیل آلیاژ آلومینیومی خاص به کار رفته در آن و البته دارا بودن بهترین پلیمر موجود (پلی اتیلن) میزان رسوب پذیری را به حداقل رسانده و باعث دوام سیستم لوله کشی می شود.
فهرست لوله هاي سوپرپايپ در زير آمده است. سايزهاي 32-25-20-16 توليد داخل ميباشد و سـايزهاي 90-75-63-50-40-14 و 110 وارداتي ميباشد

یکی از کاربردهای لوله پنج لایه سوپر پایپ در سیستم های گرمایش از کف است که در مقایسه با سایر روشهای گرمایشی، مثل استفاده از رادیاتور و … حس آرامش بیشتری به انسان می بخشد. گرمایش کفی بدلیل توزیع یکنواخت حرارت در تمام محیط، غیر از ساختمانهای مسکونی، که کاربری شخصی دارند، برای تأمین گرمای فضاها و اماکن عمومی نیز ایده آل است  استفاده از این سیستم ها که با بکارگیری لوله های 5 لایه سوپر پایپ براحتی میسر می شود و دارای مزایای زیر است:

  • در مصرف انرژی تا 40 درصد صرفه جویی می شود.
  • کل محوطه به طور یکنواخت گرم می شود.
  • رطوبت هوا حفظ شده و مانع خشکی هوا می شود.
  • میزان غبار معلق در هوا به شدت کاهش می یابد.
  • تمام سیستم در کف نصب می شود و فضای مفید سالن اشغال نمی شود.

قیمت لوله سوپر پایپ :قیمت لوله سوپر پایپ بستگی به سایز لوله و متراژ لوله دارد برای اطلاع دقیق قیمت لوله سوپر پایپ با بارزگانی آریا تماس حاصل فرمایید .

 اتصالات :

اتصالات سوپرپايپ 2 مجهز به تكنولوژي RTS اتصالات مجهز به سيستم RTS) ايمني تست فشار) با مهندسي مجدد و طراحي جديد اتصالات پرسـي، احتمال خطر آب بندي نشدن سيستم لولهكشي ساختمان را تقريباً به صفر ميرساند و همچنین باعث افزایش سرعت نصب ، و مهم‌تر از همه كاهش خطای انسانی می‌شوند

1-رابط روپيچ پرسي: از اين رابط براي اتصال لوله سوپرپايپ به سيستم فلزي توپيچ استفاده ميشود.

قیمت رابط توپیچ

2- رابط توپيچ پرسي: از اين رابط براي اتصال لوله سوپرپايپ به سيستم فلزي روپيچ استفاده ميشود.

3-زانو پرسي: در سايزهاي بالا (اصولاً بالاي 40) كاربرد دارد ولي در سايزهاي پايينتر در مواقعيكه خم تند نياز داريم و فضاي كافي براي انحناي لوله وجود ندارد نيز بهكار ميرود.

4-زانو پرسي روپيچ:

5- چپقي پرسي توپيچ: از اين رابط براي اتصال لوله سوپرپايپ به سيستم فلزي روپيچ استفاده ميشود.

6- زانو پرسي :45 از اين اتصال براي مواقعي كه خم 45 درجه نياز است، استفاده ميگردد.

7-سه راهي پرسي: از اين سهراهي در مواردي كه هر سه جهت سه راه يك سايز باشد استفاده ميگردد.

8-سه راه تبديل پرسي: از اين سه راهي در مواردي كه ناف سه راه و يا يك سمت از آن با سايز اصلي متفاوت باشد استفاده ميگردد. اعدادي كه در وسط نوشته شده است ناف سه راه ميباشند.

9 – سه راه پرسي روپيچ: اين اتصال مانند سه راهي عمل كرده ولي با اين تفاوت كه ميتوان از سر وسط آن به عنوان ورودي از سيستم فلزي يا بسته شدن برروي شير و يا مهره ماسوره هاي تبديلي سوپرپايپ استفاده نمود.

10- سه راه پرسي توپيچ: اين اتصال همانند سه راه پرسي روپيچ ميباشد با اين تفاوت كه ناف سه راهي توپيچ ميباشد.

11 – بوشن پرسي: براي ارتباط دو لوله هم سايز سوپرپايپ استفاده ميشود.

12 –  ته بند پرسي: از اين اتصال ميتوانيد براي مسدود نمودن انتهاي باز لوله، جهت حفاظت از ورود اجسام خارجي به داخل لوله و يا انجام تست سيستم استفاده نمود.

13 – تبديل پرسي: اين اتصال براي تبديل سايزهاي مختلف لوله سوپرپايپ استفاده ميشود.

14- رابط پرسي مهره دار: همانند رابط پرسي توپيچ ولي با مهره متحرك و واشر كه به دفعات ميتوان آن را باز و بسته نمود.

15 – زانو ديواري پرسي: براي اتصال سوپرپايپ به مصرف كننده هايي مثل شير تكي ، شير مخلوط ، شير پيسوار ، شيرهاي رادياتور و غيره كه در انتهاي كار قرار دارند استفاده ميشود. براي نصب كردن اين اتصال بر روي ديوار از صفحه تك ، دوبل و يا صفحه گرد روكار استفاده ميشود، كه ابتدا صفحه را روي ديوار با پيچ و رول پلاك نصب كرده و زانو ديواري را در صفحه جا زده و پس از آن صفحه نگهدارنده مخصوص را روي زانو ديواري جا ميزنيم.

16 – زانو سه راه 90 پرسي: اين اتصال همانند زانو ديواري ميباشد با اين تفاوت كه اين اتصال در وسط سيستم لوله كشي هم به عنوان زانويي و هم سه راهي به كار ميرود، كه در واقع در سيستم سوپرپايپ در داخل سرويسها از اين اتصال و زانو ديواري به صورت سري ميتوان استفاده نمود. نحوهي نصب اين اتصال به ديوار همانند زانو ديواري ميباشد و لوله ورودي و خروجي با يكديگر زاويه 90 درجه ميسازند.

17 – بست زانو ديواري و زانو سه راهي: اين اتصال به همراه زانوديواري و زانوسه راهي ها عرضه ميگردد و در صورتي كه مفقود گردد ميتوان آنرا بصورت جداگانه سفارش داد.

18 – صفحه ديواري تك: از جنس گالوانيزه و براي وصل كردن زانو ديواري ها و زانو سه راهي ها به ديوار استفاده ميشود.

19 – -صفحه ديواري دوبل: از جنس گالوانيزه و براي وصل كردن دو عدد زانو ديواري و يا زانو سهراهي جهت شير مخلوط هاي دوش و توالت به ديوار ميباشد.

20 – صفحه ديواري دوبل قوس دار: از جنس گالوانيزه و براي وصل كردن دو عدد زانو ديواري و يا زانو سه راهي جهت شير پيسوارهاي سينك آشپزخانه يا روشويي سرويسها به ديوار ميباشد.

21 – صفحه ديواري رادياتور: از جنس گالوانيزه و براي وصل كردن دو عدد زانو ديواري جهت شيرهاي رفت و برگشت رادياتورها ميباشد.

اتصالات مهره ماسورهای و پرسی

مهره ماسوره ها

از این اتصال برای وصل كردن لوله به هر اتصال سوپرپایپ استفاده میشود كه برای سایزهای مختلف در سه شكل مختلف ساخته میشود اما كاربرد و نحوه كار آنها یكی میباشد. لازم به ذكر است كه مهره ماسـورههـا كـار تبـدیل را نیـز در سـایزهای 16 تـا32 انجـام میدهند. به طور مثال همانطور كه در جدول زیر میبینید لوله 16 به دو اتصال 1/2 و 3/4 اینچ، لوله 20 بـه دو اتصـال 1/2 و 3/4 ایـنچ، لوله 25 به دو اتصال 3/4 و 1 اینچ و لوله 32 به دو اتصال 1 اینچ متصل میگردد. برای سایزهای بزرگتر بایـد از اتصـالات پرسـی اسـتفاده شود.

مهره ماسوره ها سوپرپایپ
قیمت مهره ماسوره
مهره ماسوره مغزی

مغزی: از مغزی برای وصل كردن لوله های سوپرپایپ به یكدیگر (وصله كردن) در سایزهای 16 تا 32 استفاده میشود.
قیمت مغزی

مهره ماسوره مغزی رابط

مغزی رابط: از مغزی رابط برای متصل كردن لوله های سوپرپایپ به اتصالات فلزی و یا شیرهای ورودی و قطع كن استفاده می شود یك طرف این مغزیها قابلیت متصل شدن به مهره ماسورهای سوپرپایپ را نداشته و فقط به اتصالات فلزی متصل میشوند.

قیمت مغزی رابط

مهره ماسوره سوپرپایپ

بوشن: از بوشن برای وصل كردن سه راهی های سوپرپایپ به یكدیگر و اتصال لوله ی سوپرپایپ به دیگر سیستمها در سایزهای 16 تـا 32 اسـتفاده میشود.
قیمت بوش

مهره ماسوره سوپرپایپ

تبدیل روپیچ: از این اتصال برای وصل كردن سوپرپایپ به اتصالات فلزی و یا به لوله سوپرپایپ استفاده میشود كه كار تبدیل را نیز انجام میدهـد، ولـی از آنجا كه مهره ماسوره ها كار تبدیل را در سایزهای پایین انجام میدهند عملا از این اتصال كمتر در سیستم سوپرپایپ استفاده میشود.
قیمت تبدیل روپیچ

مهره ماسوره سوپرپایپ

تبدیل روپیچ توپیچ: این اتصال همانند روپیچ توپیچ میباشد ولی با خاصیت تبدیلی.
قیمت تبدیل روپیچ تو پیچ

مهره ماسوره سوپرپایپ

زانویی: به دلیل قابلیت انعطاف پذیری لوله ی سوپرپایپ عملا در سایزهای پایین از زانو استفاده نمیشود مگر در مواردی كه احتیاج به شعاع خم بسیاركوچك داشته باشیم.
قیمت زانویی

مهره ماسوره سوپرپایپ

چپقی: از این اتصال برای وصل كردن سوپرپایپ به سیستم فلزی روپیچ استفاده میشود.
قیمت چپقی

مهره ماسوره سوپرپایپ

سه راهی: سه راهی برای انشعاب گیری از خط اصلی میباشد. با وجود مهره ماسوره های تبدیلی از یك سه راهی به عنوان سه راه تبدیلی نیز میتوان استفاده نمود. سه طرف سه راهی را میتوان هم به سیستم سوپرپایپ و هم به سیستم فلزی متصل نمود.
قیمت سه راهی

مهره ماسوره سوپرپایپ

زانو دیواری مهره ماسورهای: این اتصال مانند زانو دیواری پرسی میباشد.
قیمت زانو دیوار

مهره ماسوره سوپرپایپ

زانو سه راه 90 مهره ماسورهای : این اتصال مانند زانو سه راه90 پرسی میباشد.
قیمت زانو سه راه

مهره ماسوره سوپرپایپ

زانو دیواری صفحه دار: این اتصالات با لوله های سفید رنگ سوپرپایپ هم (PEX-AL-PEX (قابل استفاده میباشند. این اتصال مانند زانو دیواری میباشد با این تفاوت كه خود اتصال بدون نیاز به صفحه دیواری مستقیما به دیوار نصب میگردد و در واقع از این اتصال برای سیستم روكار استفاده میشود. در مواردی كه مصرف كننده روپیچ باشد از زانو دیواری توپیچ استفاده میشود مانند شیر تكی، شیر پیسوار و شیر رادیاتورها و در مواردی مانند شیر مخلوطها كه مهره آنها توپیچ 3/4 میباشد از زانو دیواری روپیچ استفاده میگردد.
قیمت زانو دیواری صفحه دار

مهره ماسوره سوپرپایپ

زانو سه راه 90 صفحه دار: این اتصالات با لوله های سفید رنگ سوپرپایپ هم (PEX-AL-PEX (قابل استفاده میباشند. كاربرد این اتصال مانند زانو سه راه 90 میباشد با این تفاوت كه برای لوله كشی روكار استفاده میگردد و برای شیرهای توپیچ یا روپیچ بكار میرود.
قیمت زانو سه راه 90 صفحه دار

مهره ماسوره سوپرپایپ

زانو سه راه 180 صفحه دار: این اتصالات با لوله های سفید رنگ سوپرپایپ هم (PEX-AL-PEX (قابل استفاده میباشند. كاربرد این اتصال مانند زانو سه راه 180میباشد با این تفاوت كه برای لوله كشی روكار استفاده میگردد و برای شیرهای توپیچ یا روپیچ بكار میرود.
قیمت زانو سه راه 180 صفحه دار

مهره ماسوره سوپرپایپ

درپوش تست: این اتصال از جنس پلاستیك بوده و بعنوان درپوش استفاده میشود و در دو رنگ قرمز و آبی به همراه یك اورینگ عرضه میگردد.
قیمت درپوش تست

مهره ماسوره سوپرپایپ

كلكتور: این كلكتور با ورودی اصلی یك اینچ و خروجیهای فرعی 1/2 اینچ جهت مصارف خاص مثل داخل واحدها و یا داخل سرویسها میباشد.
قیمت کلکتور

مهره ماسوره سوپرپایپ

درپوش روپیچ: از این اتصال برای بستن انتهای كلكتور یا هر اتصال توپیچ سوپرپایپ می توان استفاده نمود.
قیمت درپوش روپیچ

مهره ماسوره سوپرپایپ

درپوش توپیچ: از این اتصال برای بستن ابتدای كلكتور یا هر اتصال روپیچ سوپرپایپ می توان استفاده نمود.
قیمت درپوش توپیچ

مهره ماسوره سوپرپایپ

بست پلاستیكی روكار: از این بست برای نگاه داری لوله بر روی دیوار یا سقف استفاده میشود. لوله با فشار داخل بست رفته و با كشش هم از داخل آن خارج میگردد.

مهره ماسوره سوپرپایپ

مغزی بلند: از این مغزیها برای نصب شیرهای رادیاتور بر روی زانودیواریهای نصب شده بر دیوار استفاده میگردد.
تبدیل مغزی بلند

مهره ماسوره سوپرپایپ

زانو دیواری صفحه دار پرسی: این اتصال با آبكاری نیكل و جنس حلقه آن استنلس استیل و فاقد تكنولوژی RTS بوده و با لوله های سفید رنگ سوپرپایپ هم (PEX-AL-PEX (قابل استفاده میباشند. این اتصال مانند زانو دیواری صفحه دار مهره ماسورهای و جهت اجرای روكار میباشد.
قیمت زانو دیواری صفحه دار پرسی

زانو دیواری صفحه دار پرسی

جهت دریافت قیمت نیوپایپ و اطلاع از تخفیف ها با بخش فروش بازرگانی آریا تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس - بخش فروش