عایق الاستومریک
عایق الاستومریک
آگوست 20, 2022
فروش لوازم عایق کاری
آگوست 31, 2022

دسته بندی عایق ها

دسته بندی عایق ها

دسته بندی عایق ها

یکی از مهم ترین پارامترها در انتخاب نوع عایق ، محدوده دمای کارکردی عایق است. برای هر عایق، بسته به آن، محدوده دمای کاری مشخصی تعریف می شود: بدین معنی که عایق در آن محدوده دمایی، بهترین عملکرد را خواهد داشت. برخی عایق ها، در خارج از محدوده دمای کاری، خواص خود را از دست می دهند. عاایق هاای سلولی پلیاولفینی، جزء عایق های ترموپاستیک (Thermoplastic) محسوب می شوند  اگر دما، به بیش از محدوده دمای کاری برسد، ناگهان دچار تغییرشکل پاستیک شدید می شوند. بنابراین، قبال از عایق کاری ، باید شرایط و دمای محیط و سیستمی که قرار است عایق شود، مشخص شود و با توجه به محدوده دمای کاری، عایق مناسب انتخاب شود.

عایق ها را می توان از نظر محدوده دمای کاری به سه دسته گرم و سرد و دما متوسط تقسیم بندی نمود:

 

دسته بندی عایق ها

انواع عایق

  • عایق گرم
  • عایق سرد

عایق های گرم

عایق های گرم بیشتر برای عایق کاری نواحی و تجهیزاتی استفاده می شوند که دمای کاری آنها بیشتر از دمای اتاق است. همچنین این عایق ها به عنوان عایق حرارتی مخصوص ساختمان و عایق کاری دیوارها و سقف ها نیز استفاده می شوند. از عایق های گرم می توان در عایق کاری خطوط انتقال گرم نیز، مانند موتورخانه ها، سیستم های گرمایش و دودکش ها، استفاده کرد. محدوده دمای کاری این نوع عایق ها معمولا بین C250– الی C6000 است.

عایق های سرد

عایق های سرد بیشتر برای عایق کاری خطوط سیستم های تهویه و کانال های انتقال گاز یا مایعات مورد استفاده قرار میگیرند. این نوع عایق ها معمولا ضریب نفوذ آب و بخار بسیار پایینی دارند و درنتیجه از چگالش تبرید بخار جلوگیری می نمایند. این خاصیت آنها برا برای عایق کاری سردخانه ها، یخچال ها و خنک سازها، عایقی ایده آل معرفی می کند. محدوده دمای کاری این نوع عایق ها به  ور متوسط بین C1000– الی C1000 است. در صورتی که دمای محیط یا خط انتقال لوله، از محدوده دمای کاری فراتر نرود، می توان از این نوع عایق ها در عایق کاری خطوط گرمایش مانند شوفاژ و موتورخانه نیز استفاده کرد.

بازرگانی آریا فروش انواع عایق به صورت عمده و خرده ارسال به سراسر کشور برای استعلام قیمت عایق و یا مشاوره رایگان با بخش فروش ( تهران )  تماس حاصل فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس - بخش فروش