عایق های حرارتی مدرن
عایق های حرارتی مدرن
مارس 22, 2021
مقایسه هزینه مالی ساپورت سنتی و مدولار
مقایسه هزینه مالی ساپورت سنتی و مدولار
می 13, 2021

کاربرد صفحات عایق حرارتی XPS

کاربرد صفحات عایق حرارتی XPS

کاربرد صفحات عایق حرارتی XPS

صفحات XPS دارای وزن بسیار کم و جذب آب بسیار پایینی دارد . لذا می توان از این محصول در مدارس و ساختمان سازی ها و حتی در صنعت نیز استفاده بسیار برد و در صرفه جویی مصرف انرژی گام بسیار بلندی برداشت. نهایتاً این که تولید صنعتی ساختمان نه یک شعار بلکه یک نیاز مهم است و برای این که به مرحله عمل برسیم باید به خودباوری صنعت برسیم. باید حمایت جدی از تولید صنعتی به عمل آید و برای تحقق این امر بایستی اقتصاد دولتی جای خود را به اقتصاد آزاد بدهد جایی که در آن بخش خصوصی بتواند با فراغ خاطر و مذکور در مورد انتخاب مصالح مصرفی مطالعه کرده و با دید هوشمندانه این کار را انجام دهیم از این رو علاوه بر جلوگیری از اتلاف انرژی به کاربری پایدار برای نسل های بعدی نیز توجه خواهد شد.

عایق کاری ساختمان یکی از راه های مهم در جهت کاهش مصرف انرژی و به تبع آن کاهش هزینه ها در ساختمان می باشد. از این رو بر آن شدیم تا به بررسی خصوصیات صفحات عایق حرارتی XPS که با در نظر گرفتن تمهیداتی در بهترین شرایط ممکن از نظر حفظ یا انتقال درست و کامل انرژی به محل های مورد نظر قرار گیرند. که اجرای درست این عوامل و عایقکاری مناسب آن می تواند نقش بسزایی در کاهش اتلاف انرژی و هزینه ها داشته باشد وخود منجر به پیشرفت تکنولوژی و لزوم احداث ساختمانهای سبک تر شود. که در پی آن ضخامت جدارهها تا حداقل ممکن کاهش می یابد؛ در پی آن مساله گریز حرارت از پوسته خارجی بنا مطرح شده است بنابراین به منظور کاهش هزینه ایجاد گرما و سرما، با قرار دادن عایق حرارتی در پوسته ساختمانها ضریب هدایت حرارتی مجموعه را به میزان قابل توجهی کاهش دادهاند که مورد تایید مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن خواهد شد.

عایق حرارتی XPS

صفحات عایق حرارتی XPS ، فوم های روزن رانی شده پلی استایرن بوده که دارای بافت تو در تو و به هم فشرده و خالی از حفره می باشند که کمک زیادی به مقاومت این فوم در برابر نفوذ رطوبت می کند. کاربرد این صفحات در عایق کاری کف ، سقف و دیوارهای ساختمانهای مسکونی و صنعتی می باشد.

کاربرد صفحات عایق حرارتی XPS

مقایسه عایق های حرارتی

عایق ساختمان XPS عایقی با میزان عایق بسیار بالاست. در استفاده از عایق ها، ضریب هدایت حرارتی مصالح و مقاومت حرارتی آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد بطوریکه در کتاب مبحث 19 ملی ساختمان به مصالحی یا سیستم مرکبی که انتقال گرما از محیطی به محیط دیگر را بطور موثر کاهش دهد.

عایق حرارتی قابل استفاده در ساختمان اطلاق می شود و آن عایقی است که ضریب هدایت حرارتی آن کمتر یا مساوی W/M.K0,065 و ومقاومت حرارتی آن مساوی یا بیشتر از M 0,5 .K/W باشد. بر مبنای فرمول حرارتی هرگاه  کم شود. مقاومت حرارتی افزایش می یابد بطوریکه مطابق جدول زیر برای ایجاد مقاومت حرارتی R=0.5 ورق XPS به ضخامت 1/5 سانتیمتر نیاز است و برای رسیدن به همین مقاومت نیاز به بلوک سفالی به ضخامت 25 سانتیمتر و یا نیاز به آجر سوراخدار به ضخامت 42 سانتیمتر می باشد.

بازرگانی آریا فروش انواع عایق حرارتی برای دریافت قیمت و همچنین خرید با بخش فروش تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس - بخش فروش